Blog

Oto sposoby jak sprawdzić, czy ktoś śledzi Twoją lokalizację w telefonie

Istnieją proste i skuteczne sposoby na to, by sprawdzić, czy nasz telefon jest śledzony. Równie łatwe jest przekonanie się, czy dotychczas wykonywane połączenia nie były przekierowane. Służą temu specjalne kody, które są niezależne od operatora sieci i ogólnie dostępne na każdym modelu telefonu.

Jak sprawdzić, czy telefon jest szpiegowany

Kod *#21#

Wbicie kodu w polu wybierania telefonu pozwala sprawdzić, czy połączenia, wiadomości bądź inne dane były wczesnej przekazywane bez naszej wiedzy. Warto pamiętać, że praktyka przekazywania połączeń oraz wykradania danych jest coraz powszechniejsza. Może skutkować to poważnymi problemami, gdy np. wykradzione w ten sposób zostaną informacje o miejscu zamieszkania czy sytuacji finansowej.

Kod *#62#

To kolejny cenny kod, który pozwala sprawdzić, czy telefon jest szpiegowany. Wskaże on, gdzie zostały przekazane połączenia, dane i wiadomości. Należy mieć na uwadze, że prosty numer, np. +48790200200 z dopiskiem “Głos” jest numerem poczty głosowej. W tym przypadku nie ma się o co martwić.

Jak sprawdzić, czy ktoś śledzi moją lokalizację

O włamaniu się na telefon i śledzeniu jego lokalizacji może świadczyć kilka elementów. By sprawdzić, czy ktoś śledzi moją lokalizację należy przede wszystkim ustalić, czy ma miejsce:

  • spadek prędkości działania urządzenia,
  • pojawienie się nieznanych aplikacji oraz podejrzanych wiadomości,
  • nietypowe zużycie danych,
  • niewłaściwe działanie aplikacji.

Dla własnego bezpieczeństwa warto zabezpieczyć się przed złośliwym oprogramowaniem oraz niepożądanymi aplikacjami. Warto pomyśleć o dobrym programie antywirusowym.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *